Blog

Wszystko, co musisz wiedzieć, by wybrać właściwą nawierzchnię na obiekty sportowe, rekreacyjne oraz place zabaw

Ze względu na szereg zróżnicowanych czynników remont nawierzchni sportowej jest naturalną konsekwencją intensywnej eksploatacji. Ministerstwo Sportu i Turystyki wprowadziło jednak programy, w których możliwe jest dofinansowanie na remont nawierzchni poliuretanowych. Co obejmuje remont nawierzchni boiska oraz kiedy można otrzymać dofinansowanie? 

5 powodów, dla których warto wybrać naturalne nawierzchnie na place zabaw

W artykule przedstawimy Ci pięć kluczowych powodów, dla których warto postawić na naturę podczas projektowania placów zabaw. Sprawdź najważniejsze informacje od ekspertów ECO TOP!

Natryskowa nawierzchnia EPDM od ECO TOP a płyty gumowe – czym się różnią?

Zrozumienie różnic między różnymi typami nawierzchni ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa, wygody i trwałości takich miejsc. Dlatego dziś skupimy się na dwóch popularnych rozwiązaniach – nawierzchni EPDM od ECO TOP oraz płytach gumowych.

Czy gumowa nawierzchnia na plac zabaw może być ekologiczna i bezpieczna?

Czy gumowa nawierzchnia na plac zabaw jest kolejnym krokiem w kierunku zrównoważonej przyszłości, a może stanowi zagrożenie, o którym powinniśmy wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Jaka nawierzchnia na boisko wielofunkcyjne? Kluczowe czynniki i rozważania

Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając nawierzchnię na boisko wielofunkcyjne i dopasuj ją do swoich potrzeb! Jeżeli masz wątpliwości, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!

Nawierzchnia z kory dębu korkowego: Doskonałe rozwiązanie dla placów zabaw i terenów rekreacyjnych

Nawierzchnia z kory dębu korkowego jest nie tylko bezpieczna dla użytkowników, ale również ekologiczna. Sprawdź więcej informacji na temat dostępnych rozwiązań od ekspertów ECO TOP!

Ekologiczne place zabaw. Jaka nawierzchnia na plac zabaw będzie najlepsza?

W naszej ofercie znajdziesz nawierzchnie, które w pełni spełniają wymagania bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Sprawdź, jak budować ekologiczne place zabaw! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Eko-nawierzchnia dekoracyjna — estetyczna i przyjazna dla środowiska

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko ekologiczne, ale również estetyczne nawierzchnie. Dzięki nim możesz zadbać o środowisko nie rezygnując z doskonałego efektu wizualnego. Co jeszcze sprawia, że eko-nawierzchnia dekoracyjna to dobry wybór? Co zyskasz, decydując się na to rozwiązanie? Odpowiadają eksperci ECO TOP!

Nawierzchnia Corkeen Play Original — dlaczego i kiedy to najlepszy wybór?

Corkeen Play Original to produkt, który został opracowany z myślą o najwyższych standardach bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Odpowiadają eksperci ECO TOP!

 
 

 

 

Ekologiczne i miękkie podłoże na place zabaw – jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Nawierzchnia na plac zabaw powinna spełniać szereg funkcji związanych głównie z trwałością i bezpieczeństwem dzieci. Ważne jest, by nawierzchnia amortyzowała ewentualne uderzenia. Najlepsze byłoby więc ekologiczne i miękkie podłoże. O czym jeszcze należy pamiętać?

Retoping i naprawa nawierzchni poliuretanowej boiska oraz placów zabaw

Co zrobić, gdy naturalnie zużywająca się powierzchnia zaczyna tracić atrakcyjny wygląd oraz użyteczność? Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przywrócą jej pierwotną funkcjonalność, tym samym gwarantując bezpieczeństwo użytkowania. Na czym polega retoping? Odpowiadamy.

Remont nawierzchni boiska sportowego – co obejmuje i kiedy można otrzymać dofinansowanie?

Ze względu na szereg zróżnicowanych czynników remont nawierzchni sportowej jest naturalną konsekwencją intensywnej eksploatacji. Ministerstwo Sportu i Turystyki wprowadziło jednak programy, w których możliwe jest dofinansowanie na remont nawierzchni poliuretanowych. Co obejmuje remont nawierzchni boiska oraz kiedy można otrzymać dofinansowanie? 

Nawierzchnie bezpieczne – rodzaje, obowiązujące normy i wykonanie

Bezpieczne nawierzchnie obiektów sportowych oraz placów zabaw to jeden z najważniejszych elementów zapewniających komfort i brak ryzyka kontuzji. Na rynku dostępny jest szereg rozwiązań, od nawierzchni bezpiecznych poliuretanowych, przez korkowe aż po trawy syntetyczne. Jaką wybrać? Odpowiadamy!

 

Ekologiczne nawierzchnie wodoprzepuszczalne na place zabaw i nie tylko

Nawierzchnie placów zabaw i obiektów rekreacyjnych mogą być nie tylko bezpieczne, ale również ekologiczne. Umożliwia to zastosowanie innowacyjnych materiałów gwarantujących doskonałą amortyzację i przepuszczalność wody. Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego warto wybrać Corkeen Play Original, zapraszamy!

 

Nawierzchnie boisk sportowych wykorzystywane są przy budowie kortów tenisowych, wielofunkcyjnych obiektów sportowych i placów zabaw. Nawierzchnie różnią się od siebie parametrami technicznymi oraz walorami użytkowymi. Najczęściej wykorzystywane materiały to nawierzchnia poliuretanowa i trawy syntetyczne. Jak wybrać idealną nawierzchnię boisk sportowych? Odpowiadają nasi specjaliści.

Trawy syntetyczne w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, nie wymagają intensywnej pielęgnacji, dzięki czemu są dużo tańsze w utrzymaniu. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się sztuczne trawy? Odpowiedź poznasz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw to jeden z najważniejszych elementów zapewniających komfort podczas korzystania ze sprzętu rekreacyjnego.  Wpływ na decyzję mają bezpieczeństwo znajdujących się na nim uczestników, dostępność dla niepełnosprawnych, estetyka czy trwałość. Chcesz dowiedzieć się, jaka powinna być idealna nawierzchnia placu zabaw? Zapraszamy do lektury!

Wybór podłoża na plac zabaw i obiekty sportowe stanowi wyzwanie ze względu na różnorodność dostępnych rozwiązań. Właściwy system amortyzuje upadki oraz pozwala uniknąć kontuzji. Inwestorzy najczęściej decydują się na nawierzchnie poliuretanowe. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego? Zapraszamy do lektury.