Eko-nawierzchnia dekoracyjna — estetyczna i przyjazna dla środowiska

Odpoczynek na świeżym powietrzu jest niezwykle istotny, niezależnie od wieku. Należy zwrócić szczególną uwagę na wykształcenie nawyku aktywności na zewnątrz już od najmłodszych lat. Równie ważne jest jednak zapewnienie maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Odpowiednie środowisko do aktywności fizycznej pomoże Ci stworzyć marka ECO TOP. W jej ofercie pojawia się między innymi nawierzchnia Corkeen Play Original, która spełnia wymogi bezpieczeństwa, a także oczekiwania względem estetyki. Czym wyróżnia się ta eko-nawierzchnia dekoracyjna?

Ekologiczna nawierzchnia dekoracyjna

Nie od dziś wiadomo, że w miejscach o intensywnej eksploatacji, takich jak boiska, place zabaw i inne miejsca rekreacji, kluczowe znaczenie ma odpowiedni wybór nawierzchni. W tym kontekście, ekologiczna i dekoracyjna nawierzchnia stanowi optymalne rozwiązanie. Oprócz poprawy estetyki danego miejsca, zapewnia również amortyzację i ochłodzenie w przypadku upadku – szczególnie w pełnym słońcu.

To zestawienie możliwe jest dzięki rosnącej świadomości związanej z zrównoważonym planowaniem przestrzeni oraz korzystaniem z materiałów przyjaznych dla środowiska. Coraz częściej mamy do czynienia z nawierzchniami, które nie tylko eliminują nieprzyjemny zapach, ale również charakteryzują się szybkim osuszaniem, umożliwiając niemal natychmiastowe korzystanie z danego miejsca. To z kolei wpływa na częstotliwość korzystania z jego walorów.

Równie istotne jak wcześniej wymienione cechy są walory dekoracyjne. Projektując plac zabaw, kładzie się coraz większy nacisk na harmonijne dopasowanie przestrzeni do istniejącej infrastruktury, co uwzględnia także kolorystykę oraz strukturę podłoża. Ekologiczna nawierzchnia dekoracyjna stanowi idealne rozwiązanie, spełniając nawet najbardziej rygorystyczne wymagania.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą ECO TOP, zapraszamy do kontaktu

Ekologiczne rozwiązania od Corkeen w ofercie ECO TOP

Czym powinna charakteryzować się idealna nawierzchnia ekologiczna? Dekoracyjna, pozbawiona nieprzyjemnych zapachów, wyprodukowana przy użyciu zrównoważonych technologii… Jeśli twoja wizja nawierzchni odzwierciedla chociaż część tych cech, możemy zapewnić Cię, że Corkeen Play Original spełnia wszystkie te wymagania w 100%.

Przede wszystkim, warto podkreślić uniwersalność tego rozwiązania – bez względu na miejsce, w którym zostanie zastosowana, nawierzchnia prezentuje się doskonale. Pasuje zarówno do eleganckich ogrodów pełnych zieleni, jak i nowoczesnych przestrzeni. Oznacza to, że jej wygląd zadowoli każdego.

Jeśli chodzi o właściwości, innowacyjność systemu polega na stworzeniu podłoża, które skutecznie odprowadza wodę, jednocześnie nie nagrzewając się do niekomfortowej temperatury dla skóry. Jest to istotne, szczególnie jeśli nawierzchnia ma amortyzować potencjalne upadki podczas aktywności w słoneczny dzień.

Producent – portugalska firma Amorim – miał na celu znalezienie idealnego połączenia funkcjonalności i estetyki nawierzchni. Ekologiczne i dekoracyjne rozwiązanie Corkeen zdobyło uznanie klientów w całej Europie, ustanawiając nowe standardy w wyposażeniu placów zabaw i innych miejsc rekreacji.

Nawierzchnia dekoracyjna ECOPLAY One

Jednym z niezmiennych punktów w ofercie ECO TOP jest dopasowywanie nawierzchni do indywidualnych wymagań klienta, uwzględniając specyfikę danego miejsca. W przypadku placów zabaw, oprócz wspomnianych rozwiązań Corkeen, oferujemy naszym klientom również ekologiczną nawierzchnię dekoracyjną ECOPLAY One.

ECOPLAY One to elastyczna nawierzchnia poliuretanowa, która łączy w sobie zarówno walory dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Produkt ten został stworzony z wykorzystaniem granulatu EPDM, który spełnia wymagania dyrektywy UE REACH, mającej na celu ochronę zdrowia poprzez poszukiwanie alternatywy dla szkodliwych substancji.

Nawierzchnia ekologiczna dekoracyjna ECOPLAY One wyróżnia się wysokimi parametrami HIC, które określają rodzaj i wysokość nawierzchni w konkretnym miejscu, mając na celu zapewnienie ochrony przed skutkami upadku. Dodatkowym atutem tej nawierzchni jest jej wysoka przepuszczalność dla wody oraz łatwość utrzymania w czystości.

Sprawdź także artykuły, które mogą pomóc Ci w wyborze właściwego rozwiązania:

Ekologiczne nawierzchnie wodoprzepuszczalne na place zabaw

Nawierzchnia Corkeen Play Original 

Ekologiczne i miękkie podłoże na place zabaw 

Zalety ekologicznych nawierzchni

Zależy nam na spędzaniu czasu w miejscach, które sprzyjają naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Dlatego też każda ekologiczna nawierzchnia dekoracyjna tak szybko zdobywa zaufanie projektantów i wykonawców placów zabaw, parków czy innego rodzaju miejsc, gdzie możliwy jest odpoczynek w ruchu.

Chcąc wskazać jak najwięcej zalet ekologicznych nawierzchni, warto wyjść od tych najbardziej oczywistych. Dzięki nim nie zatruwamy środowiska naturalnego i nie powodujemy znacznej ingerencji w jego rytm i struktury. Zwłaszcza jeśli chcemy, by nawierzchnia ekologiczna i dekoracyjna spełniała swoje zadania – możemy dopasować ją do istniejącej już infrastruktury.

Należy również wspomnieć o wpływie na zdrowie człowieka. Ekologiczne rozwiązania są bliższe człowiekowi, a co za tym idzie – bezpieczne dla jego zdrowia. Jest to szczególnie istotne, gdy na nawierzchni będą bawić się małe dzieci lub gdy nawierzchnia narażona jest na nagrzewanie się do wysokich temperatur.

Trwałość ekologicznych nawierzchni również zasługuje na uwagę. Są one łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na działanie zmian temperatury oraz innych czynników zewnętrznych.

Rodzaje ekologicznych nawierzchni dekoracyjnych

Nawierzchnie ekologiczne można podzielić na dekoracyjne oraz te, które nie mają wysokich wymagań estetycznych. Wyróżnia się także nawierzchnie naturalne, które nie wymagają specjalnego przygotowania.

Nawierzchnie wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, trawa lub kamień, doskonale sprawdzają się w ogrodach i parkach. Trawa jest także popularnym wyborem na boiskach do piłki nożnej, co ma swoje uzasadnienie.

Recykling odgrywa ważną rolę w branży nawierzchni. Często wykorzystuje się zużyty papier, butelki plastikowe lub gumę, aby stworzyć trwałą nawierzchnię, która jest bezpieczniejsza niż tradycyjne żwir czy asfalt.

W dziedzinie nawierzchni ekologicznych i dekoracyjnych wiodącą rolę odgrywają materiały takie jak bambus czy korek. Dzięki wykorzystaniu tych roślin możliwe jest tworzenie rozwiązań opartych na odnawialnych surowcach. Producent nawierzchni Corkeen Play Original korzysta z materiału odnawialnego, czyli kory pozyskiwanej z dębu korkowego. Takie drzewo może dostarczyć materiału nawet kilkanaście razy w ciągu swojego życia.

Gdzie nawierzchnie dekoracyjne znajdują zastosowanie?

Właściwy wybór nawierzchni ma ogromne znaczenie dla atrakcyjności danego miejsca, zapewniając bezpieczeństwo, eliminację nieprzyjemnych zapachów i walory estetyczne. Nawierzchnie ekologiczne i dekoracyjne spełniają te wymagania.

Warto, aby na właściwości podłoża zwracali uwagę także architekci ogrodów lub domów – w całym jego otoczeniu, łącznie z podjazdem. W tym celu należałoby uwzględnić w projekcie nawierzchnie ekologiczne.

Dekoracyjne ścieżki w parkach, place zabaw i skate parki przyciągają uwagę swoją estetyką. W efekcie stają się miejscem różnych aktywności fizycznych. Dlatego ważne jest zadbanie także o nawierzchnię uwzględniającą właściwości amortyzacyjne.

Korzystając z dobrodziejstw natury, warto oddać jej przysługę i zacząć stosować ekologiczne nawierzchnie. Dzięki temu możemy dłużej cieszyć się jej pięknem, bez zakłócania go szkodliwymi substancjami czy materiałami.

Eko-nawierzchnia dekoracyjna w ECO TOP

Mamy nadzieję, że tym artykułem nieco przybliżyliśmy Ci temat ekologicznych nawierzchni – ich składów oraz zalet korzystania z takich rozwiązań. W naszej ofercie znajdziesz rozwiązania, które pozwolą na stworzenie miejsc przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych dla użytkowników.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc!